Již nyní můžete vybírat krásné nové zboží z N E P Á L U . Každý kus je jedinečný originál.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-15 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Blog
Osm šťastných buddhistických symbolů
25.03.2022
Osm šťastných buddhistických symbolů
Slunečník, ryby, číše, lotos, ulita, nekonečný uzel a praporec vítězství - tak to jsou ony. Hlavních osm symbolů, se kterými se často setkáte v buddhi... číst celé
Co je dorje a k čemu slouží?
14.10.2021
Co je dorje a k čemu slouží?
Dorje je prastarým rituálním předmětem a jedním z hlavních symbolů buddhismu. V překladu znamená nezničitelný. Jde o silný energetický zářič, který lz... číst celé
Jak používat tibetské mísy
24.06.2021
Jak používat tibetské mísy
Jak na tibetskou mísu hrát? Z čeho je vlastně složená? Jaký byl její původní význam? číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jaký má socha slona význam?
02.05.2021

Jaký má socha slona význam?

Slon je znám svou velikostí a klidnou silou, která budí respekt a v říši zvířat nemá rovnocenné nepřátelé a konkurenci. Znáte jeho symboliku?

 

Slon

Sloni z Thajska - ručně vyrobeni z teakového dřeva.

 

Seznamte se - slon

Slon je znám svou velikostí a klidnou silou, která budí respekt a v říši zvířat nemá rovnocenné nepřátelé a konkurenci. Proto se také dožívá vysokého věku. Žije ve stádech a mívá silné rodinné a vztahové vazby. Slon také vyniká svou pamětí, věrností, citlivostí a vděčností. Své obrovské síly nezneužívá, pouze v případě že je on v ohrožení nebo někdo z rodiny. To umí bojovat na život a na smrt.

 

Slon, symbol štěstí

A také národní symbol Thajska, obdivován pro svou sílu, vytrvalost, inteligenci, moudrost, zkušenost. Sošky slonů mají svůj původ v Indii, kde se slon stal posvátným zvířetem. V Indii je slon velmi mocný nebeský tvor, který nese Buddhův drahokam splněných přání. Nejedná se o přání materiální, ale o naplnění života, vnitřní klid a vyrovnanost. I Buddha, než se zrodil znovu jako člověk, žil na zemi jako bílý slon.

 

Nejednou jsem na svých cestách po Indii měla to štěstí se setkat se slonem. Většinou byl nádherně nazdoben, majestátně vykračoval ulicí plnou lidí a budil svou velikostí opravdu respekt. Přímý pohled do oka slona je pro mne nezapomenutelný. V Thajsku se mně zadařilo projet na hřbetu slona část severního Thajska. Přesvědčila jsem se, že má opravdu svou hlavu, a když chce banán, tak dál nepůjde, dokud ho nedostane...a když chce koupel, tak tu klidně provede i s Váma na hřbetě :).

 

Slon je symbolem loajality, jednoty a společenství, mravní síly, suverenity. Má pozitivní význam. Slon s chobotem nahoru symbolizuje štěstí, s chobotem dolů zase dlouhověkost a zdraví.

 

Slon z Indonésie

Krásní, ručně vyřezávaní sloni z Indonnésie, ze dřeva suar. Můžete se inspirovat v kategorii sloni.

 

Slon a Feng - Šuej

Podle feng -Šuej je vhodné slona umístit chobotem ven z prostoru. Např. směrem ke dveřím, ale ne přímo na ně. Sloni svou silou chrání domov a všechny,co v něm žijí. Vhodný je i do ložnice, kde může udržet lásku. Na pracovním stole napomůže ke zlepšení intelektu a ke štěstí v pracovním životě. Vybírat sošky můžeme podle materiálu, zdobení, velikostí...

 

Dřevěný slon

 

Ať už se rozhodnete pro sošku jakéhokoliv slona, přeji Vám, ať toto nádherné zvíře s překrásnýma očima, splní všechna Vaše přání a pomůže ke zdraví.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli